u-Green Clean Bitkisel Temizlik Ürünleri

Green Clean bitkisel temizlik ürünleri; size sağlıklı olanı uygun fiyat avantajı ile sunar. Zararlı hiçbir madde içermeyen Green Clean bitkisel ürünlerini kullanarak kendinizin ve çocuklarınızın sağlığını, dolayısıyla geleceğini ve doğamızı korumuş olursunuz.

Ecogarantie®, dünyada organik ürünler sektöründe kurulmuş bağımsız mesleki birliktir. Ekolojik sertifika ise; sayılı sertifikasyon veren firmalardan biri olan Belçikalı Certissy firmasının organik tarım alanında ekolojik ürünler için verdiği önemli bir tescil belgesidir. Ecogarantie®, çevreye duyarlı ve dünyanın ekolojik dengesini bozmadan üretim yapan, kozmetik ve temizlik malzemesi firmalarının üretim ve kalite normlarının inceleyen uluslararası bir belgedir.

Ecogarantie® için belirlenen kriterler farklı sektörlerden üretici, tüketici ve çeşitli derneklerin bir araya gelmesi ile ortaklaşa oluşturuluyor. Oluşturulan kriterler, her sene gözden geçirilip güncellenmektedir. Bununla birlikte, üretim ve hammadde süreçleri özenle gözden geçirilip eğer bu süreçlerde çevreye etkisi negatif olan bir madde varsa kullanımına izin verilmemekte ve sertifikalandırma yapılmamaktadır.

Neden Green Clean?

Vegan Derneği; 1 Kasım 1944’de kurulmuş kayıtlı bir dernek olarak faaliyet göstermektedir. Derneğin temel hedef ve amacı;  yiyecek, kıyafet veya her ne amaçla olursa olsun, hayvanlardan doğrudan yada dolaylı olarak elde edilen, yani hayvan sömürüsüyle elde edilen hiçbir maddenin ürün içeriğinde kullanılmamasıdır. Ayrıca ürün ve bileşenleri hayvanlar üzerinde test edilmemelidir. Green Clean ürünlerinde de hiçbir hayvansal temelli malzeme ve içerik kullanılmadığı teyit ve tescil edilmiştir.

Ekolojik Formül; Bitkisel kaynaklı hammaddeler kullanarak, doğa dostu temizlik ayrıcalığına sahip olmak isteyenlerin aradığı özelliğe sahip ürünler üretiyoruz. Evinizin her köşesinde güvenle kullanabilirsiniz.

Doğada Çözünür; Formülasyonlarımız benzersiz ve doğada mümkün olduğunca çabuk ayrışabilecek şekilde geliştirilmiştir. Doğada, ürünler bakteri, mantar yada diğer basit organizmalar tarafından parçalanır. Yani, tanımı gereği, çoğu kimyasallar biyolojik olarak parçalanabilir. Ancak, çoğu diğerlerinden daha geç ayrıştığından bu süreç daha uzun sürer. Örneğin, bir parça ekmek oldukça hızlı doğada ayrışabileceği gibi plastik onlarca yıl yada daha fazla sürede doğaya karışır. Bu nedenle de formüllerimiz zararlı kimyasallar içermediğinden doğada kolaylıkla çözünür.